Karşıyaka’da şampiyonluk kampanyası: Bir günde 15 milyon TL toplandı

İzmir’in 112 yıllık futbol kulübü Karşıyaka, 6 sezondur kurtulamadığı TFF 3’üncü Lig’deki play-off maçları öncesi, “Şampiyonlukta sen de ol” kampanyası başlattı. Ligde 4 yıl sonra play-off oynayan futbol takımının başarısını ödüllendirmek ve şampiyonluk primi vermek için başlatılan kampanyada ilk gün toplanan destek 15 milyon TL’ye ulaştı.

DHA’nın haberine göre kampanyanın Mavişehir’deki yeni kulüp merkezinde düzenlenen tanıtım toplantısına Başkan İlker Ergüllü, 2’nci Başkan Mustafa Karabağlı, Eski Başkan Azat Yeşil, yönetimden Bülent Kural, İlker Akpınar, Berrin Baysak ve Mustafa Giray katıldı.

“İnşallah bugün tarihi bir gün olarak kayda geçecek” diyen Başkan İlker Ergüllü, “Biz Zühtü Işıl ve arkadaşlarının savaşçı ruhuyla kurduğu bir kulübüz. Artık savaş, günümüz şartlarında ekonomik boyuta evrildi. Bu savaşı takımlarımıza play-off öncesi ve play-off sürecinde hep beraber destek sağlayarak vereceğiz” ifadesini kullandı.

Karabağlı şöyle devam etti: “Şimdiye kadar katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Bugün geldiğimiz nokta takımlarımızı motive edici destekleri de hak ediyor. Hem bugüne kadar olan emekleri ödüllendirmek hem de şampiyonluğu ödüllendirmek adına tüm Karşıyaka’yı şampiyonluğa destek vermeye davet ediyorum. ‘Şampiyonlukta sen de ol’ diyorum. Önemli olan başarıya tek vücut ortak olmak. Belediyelerimize, iş adamlarımıza, kamu kuruluşlarına seslenmek istiyorum. Karşıyaka’nın geleceğinde siz de olun. Üst lige çıkarsak önümüze başka hedefleri daha kolay koyacağız. Şimdiden herkese destekleri için teşekkür ediyorum.”

ERGÜLLÜ 3 MİLYON TL VERDİ

Karşıyaka’da futbolda play-off şampiyonluğu ateşini yakmak için start verilen kampanyayı Başkan İlker Ergüllü, 3 milyon TL katkı koyarak başlattı. Ergüllü, “3 milyon TL’lik bir başlangıçla bu kampanyayı başlatmak istiyorum. Futbol Şube Başkanı Mustafa Taşova 2 milyon TL’lik katkı koyacak. Camiamızın sevilen ismi Mustafa Özçakar da desteklerini açıkladı. Başka rakamı gizli olarak prim sözü veren isimlerin önemli katkıları olacak. Bu destekler play-off’un son maçına kadar inşallah artarak devam edecek. Hep beraber üst lige çıkacağız. Buradan sağlanan destekle takımımızı motive edeceğiz. Bizim 1 seneyi daha bu ligde kaybetmeye tahammülümüz yok” dedi.

Karşıyaka yönetiminin başlattığı, “Şampiyonlukta sen de ol” kampanyasına camianın etki ismi Nazım Torbaoğlu’nun da 3 milyon TL’yle destek vereceği açıklandı. 2’nci Başkan Karabağlı, “Ben bu kampanyanın kulübün geleceğine etki edecek sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Sadece bugünü değil, bu Play-Off maçlarında alacağız sonuçlar Karşıyaka’nın geleceğini ilgilendiriyor. Ben de 2 milyon TL’lik destek sözüyle kampanyaya katılıyorum” ifadelerini kullandı.

Karşıyaka’da sezon başında başkanlığı üstlenip şubat ayında istifa ederek görevi İlker Ergüllü’ye devreden Azat Yeşil de kampanyaya 1 milyon TL’yle katıldı. İlk gün toplanan destek sözünün 15 milyon TL’ye ulaştığı açıklandı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x